Diş Ağrısı İçin Bitkisel Çözümler, Diş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi, Diş Ağrısı İçin Doğal Yöntemler Diş Ağrısı İçin Doğal Çözümler

diş ağrısı için ne yapılabilir, diş ağrısı için ne yapılır, diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısı tedavisi bitkisel

Diş ağrısına bitkisel çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Zamanla hepimiz bir yada birden fazla dönemde diş ağrısı ile karşılarız. Çekilmesi en zor ağrılardan biri olan diş ağrısının nedenleri; diş çürükleri, diş minesinin aşınması, diş eti hastalıkları ve iltihaplanmalardır. Bunlar diş ağrısını tetikleyen en bilindik ve en etkili nedenlerdir. Bunların yanı sıra sinüzitte diş ağrısına neden olabilir.

Diş ağrısı, genellikle zonklama şeklinde ve son derece rahatsız edicidir. Ağrının gittikçe şiddetli hale gelmesi dayanılmaz olur. Diş ağrısı dayanılmaz bir hale gelinceye kadar doktora gitmek ertelenir, oysaki diş ağrısı başlar başlamaz doktora gidilmesinde fayda var. Doktora gitmemekte ısrar ediyorsanız bitkisel yöntemler ile diş ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Diş ağrısına bitkisel çözüm

 

Bir miktar adaçayını limon ile birlikte demleyin. Demlemiş olduğunuz bitki çayından bir yudum alın ve biraz ağzınızda bekletin. Sürekli tekrar ettiğiniz bu yöntem ağrıyan dişin etrafında durarak ağrınızı hafifletecektir.

Pamuğun üzerine az miktarda karanfil yağı dökün. Kafanfil yağı dökmüş olduğunuz pamuğu, ağrıyan dişinizin üzerine koyun ve bu şekilde biraz bekletin. Bu işlemi çok sık tekrarlamayın ve pamuğu dişinizde fazla bekletmeyin. Diş etleriniz zarar görebilir.

Daha önceden kurutulmuş olan ebegümecini tuzlu suda ıslatın. Islattığınız ebegümecinden bir miktar alarak ağzınızda çiğneyin.

Nane ve karabiberi havanda döverek ezin ve sarımsak suyu ile sulandırın. Sıvı kıvama gelen bu karışımı pamuğun üzerine dökün ve ağrıyan dişinizin üzerinde bekletin.

Biberiyeyi ve papatyayı birlikte kaynatarak süzün. Süzmüş olduğunuz çaya limon tuzu ekleyin ve bu çay ile ağzınızı çalkalayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver