Dirseklerde Tendinit Tedavisi, Dizde Tendinit Tedavisi, Omuzda Tendinit Tedavisi

tendinit hastalığı nasıl tedavi edilir, tendinit hastalığı tedavisi, tendinit nasıl geçer, tendinit nasıl iyileşir

Tendinit nasıl tedavi edilir?

Bilhassa yaşlılarda görülme riski yüksek olan tendinit rahatsızlığı çok genç yaştan beri çalışan, ekseri omuz ve kollarını zorlayacak işleri yapan kişilerde tendonlardaki zayıflıktan ve incelmeden dolayı husule gelen bir sorundur. Tendinit rahatsızlığı aniden husule gelir ve şiddetli ağrı ile kendini ciddi bir şekilde hissettirir. Tendonların zayıflamasından ve incelmesinden ortaya çıkan tendinit rahatsızlığı omuz ve dirseklerde ağrıya ve acıya sebebiyet vererek hastaların yaşam kalitesini etkiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Tendinit tedavisi

Tendinit hastalığı tedavi edilmediği müddetçe sorun daha da büyüyecek ve akabinde kas kirişleri zarar görecektir. Kas kirişlerinin zarar görmesi ise tedaviden alınacak başarı oranın düşmesine sebep olduğu gibi sorun kalıcı da olabilir. Tendinit tedavisinde rahatsızlığın hissedildiği bölgeyi çok fazla yormamak ve çalıştırmamak gerekir. Tedaviden başarı elde edilmesi isteniyorsa sorunlu bölgenin dinlendirilmesi oldukça önemlidir.

Tendinit tedavisinde sorunlu bölgeni dinlendirilmesi demek, bölgenin hiç hareket ettirilmeyeceği anlamına gelmez. Gerekli ve yeterli düzeyde düzenli olarak bilinçli bir şekilde dinlendirme işlemi yapılmalıdır. Çünkü söz konusu bölgenin nasıl ki aşırı kullanılması sorunun ilerlemesine sebep olacaksa, hareketten yoksun bırakılması da donma tehlikesini meydana getirecektir. Bu sebeple söz konusu bölge hafif hafif belirli aralıklarla hareket ettirilmelidir.

Tendinit sorununu en etkili tedavi yöntemi fiziksel tedavidir. Fiziksel tedavinin yanı sıra ağrı problemlerini ortadan kaldırmak için ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Hekim eğer gerek görürse sorunlu bölgeye kortizon enjekte edebilir.düzenli egzersiz ve dinlenme tendinit tedavisi için gerekli uygulamalardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver