Dirsek Ağrısı, Dirsek Ağrısı Nasıl Geçirilir, Dirsek Ağrısı Tedavisi

dirsek ağrısına ne iyi gelir, dirsek ağrısını geçirmek için, dirsek ağrısını geçirmek için ne yapılmalı,

Dirsek ağrısı nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle sporla alakadar olanların sıkça yaşadığı bir sorun olan dirsek ağrıları, daha birçok sebepten ortaya çıkmakta ve günlük yaşantıyı negatif etkileyerek bireylerin gün boyu sıkıntı çekmelerine neden olmaktadır. Ağrıyan dirsek hangi kolda ise bireyler o kolunu kullanmakta zorluk çeker ve kullanmak zorunda olduklarında da ciddi bir ağrı yaşarlar.

 

Dirsek ağrısı nasıl geçer?

 

Bazen yanlış bir hareket, bazen de spor esnasında kaslara aşırı yüklenmek bazen de travmalar sonucu dirsek ağrıları ortaya çıkar. Çoğu zaman dayanılması zor bir ağrı ile başlar ancak zamanla ağrı hafifler. Ağrının bir an önce hafiflemesini ve tamamen geçmesini istiyorsanız evinizde bir takım uygulamalar yapabilirsiniz. Lakin bir türlü geçmek bilmeyen aşırı dirsek ağrıları için bir hekime başvurarak kırık-çıkık olmadığından emin olmalısınız.

Dirsek ağırlarının şiddetini azaltmak için hemen buzdolabınızı açmalı ve bir kalıp buz çıkartarak dirseğinize koymalısınız. Buz masajı dirsek ağrıları için oldukça etkili bir yöntemdir. On dakikadan az olmayacak, yirmi dakikanın da üstüne çıkmayacak şekilde dirseğinize buz masajı yapın.

Dirsek ağrısının kısa bir sürede geçmesini istiyorsanız, yaklaşık beş gün dirseğinizi zorlamayarak, üstüne çok ağırlık vermeyerek dinlenmesini sağlamalısınız. Ağrılarınızı dindirmek için ağrı kesicilerde kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver