Diploma Nedir Hakkında Bilgi

Diploma Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Diploma Nedir, Diploma Ne Anlama Gelir, Diploma Ne Demektir, Diploma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Diploma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Diploma Anlamı

Bir kimsenin bitirdiği öğretim kurumunun adını, bitirme derecesini ve kazandığı sanı belirten resmî belge. İlk diplomaların Hititler döneminde kullanıldığı sanılmaktadır. Bizanslılarda belirli görevleri üstlenenlerin taşıdıkları belgeler, Romalılarda yolculuk izin belgeleri ve Orta Avrupa’da ayrıcalıklı kişilerin taşıdığı ve taşıyana kimi haklar sağlayan belgeler de diploma olarak adlandırılır. Orta Çağda diploma kavramına rastlanmaz. Bununla birlikte Rönesans döneminde resmî kurumlarca verilen bütün belgelere diploma denirdi.

Türkiye’de bitirilen her okul için bir diploma verilir. Örneğin; ilköğretim okulu diploması, lise diploması, lisans diploması, yüksek lisans diploması vb.

Konu ile ilgili aramalar: Diploma Nedir Diploma ödev ara Diploma kelime anlamı Diploma sözlükte ara Diploma ansiklopedi bilgi bankası ara Diploma ne demek Diploma neye denir

Diploma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver