Diktatörlük Nedir, Diktatör Nedir Hakkında Bilgi

Diktatörlük Nedir, Diktatör Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Diktatörlük Nedir, Diktatörlük Ne Anlama Gelir, Diktatörlük Ne Demektir, Diktatörlük Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Diktatörlük ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Diktatörlük Anlamı

Yasama, yürütme, yargı gibi devletin asıl güçlerinin, bir kişi ya da bir komite tarafından kontrolsüz ve denetimsiz olarak yönetildiği siyasal düzen. Kökeni eski Roma’ya dayanır. Tarihin çeşitli dönemleri boyunca gerek tek bir kişinin, gerekse bir partinin yönetimine dayanan diktatörlüklere rastlanmıştır.

Roma’da Sulla ve Sezar; 1926′da İtalya’da Mussolini; 1933-1945 yıllarında hüküm süren, Hitler’in Almanya’da kurduğu Nasyonal Sosyalist parti; 1929′da Yugoslavya’da I. Alexandr; 1938′de Romanya’da II. Carol; 1935′te Yunanistan’da II. Georgios ve General Metaksas; 1936-1939 yıllarında İspanya’da General Franco diktatörlükler kuran kişilerden bazılarıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Diktatörlük Nedir Diktatörlük ödev ara Diktatörlük kelime anlamı Diktatörlük sözlükte ara Diktatörlük ansiklopedi bilgi bankası ara Diktatörlük ne demek Diktatörlük neye denir

Diktatörlük ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver