Didaktik Nedir Hakkında Bilgi

Didaktik Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Didaktik Nedir, Didaktik Ne Anlama Gelir, Didaktik Ne Demektir, Didaktik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Didaktik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Didaktik Anlamı

Herhangi bir konuda bilgi vermek, eğitmek ve öğretmek amacı güden yazı ya da yapıtlarda kullanılan anlatım türü. Bu anlamda öğüt veren her tür kitap (hayvan masalları, dinsel kitaplar) öğreticidir. Sözcüğün Türkçe karşılığı “öğretici”dir.

Türk edebiyatında ilk öğretici yapıt Yusuf Has Hacip’in Kutadgu Bilig adlı yapıtıdır. Aşık Paşanın Garipname’si, Nabi’nin oğluna İslâm ahlâkını öğretmek amacıyla yazdığı Hayriye’si öğretici türe girer.

Şiirde didaktik, “lirik” şiirin karşıtıdır. Çoğunlukla ders verici fıkraların, hayvan masallarının (fabl) şiirsel bir biçemle anlatılmasına uygundur. Öğretme, ders verme amacını güden didaktik şiir sanatsal bir anlatıma da sahiptir.

Konu ile ilgili aramalar: Didaktik Nedir Didaktik ödev ara Didaktik kelime anlamı Didaktik sözlükte ara Didaktik ansiklopedi bilgi bankası ara Didaktik ne demek Didaktik neye denir

Didaktik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver