Dezenfektan Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Dezenfektan Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dezenfektan Nedir, Dezenfektan Ne Anlama Gelir, Dezenfektan Ne Demektir, Dezenfektan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dezenfektan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dezenfektan Anlamı

Hastalık yapan mikropları ve bunların sporlarını organizma dışında yok eden madde. Dezenfektanlar fiziksel, mekanik ve kimyasal yönden etki ederler. En önemlileri kimyasal dezenfektanlardır. Bunlar gaz (klor, kükürtlü gazlar, formol buharı), sıvı (bakır sülfat, demir sülfat, potasyum permanganat, sodyum hipoklorit çözeltileri, oksijenli su, tendürdiyot, krezoller) ya da katı ve hamur kıvamında (kireç, kalsiyum klorür, trioksi metilen, naftalin) çözeltiler hâlinde kullanılabilirler. Isı, morötesi ve iyonlaştırıcı ışınımların da mikrop öldürücü etkileri vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Dezenfektan Nedir Dezenfektan ödev ara Dezenfektan kelime anlamı Dezenfektan sözlükte ara Dezenfektan ansiklopedi bilgi bankası ara Dezenfektan ne demek Dezenfektan neye denir

Dezenfektan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver