Detoks Nasıl Uygulanır, Detoks Nasıl Yapılır, Sonbahar Detoks Uygulaması

sonbahar detoksu, sonbahar detoksu yapma, sonbahar detoksu yapmak için, sonbaharda detoks

Sonbahar detoksu nasıl yapılır?

Yaz döneminde alınmış olan toksinlerin sonbahar mevsiminde atımı daha kolay olduğu için, birçok uzman sonbahar detoksu yapılmasını önerirlerken aynı zamanda sonbahar detoksu yapmak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla sonbahar detoksunun nasıl yapılacağını da açıkladılar. Yaz aylarında tükettiğimiz alkol, karbonhidratlı besinler, kızartma türü yiyecekler, şarküteri ürünleri, yağlı ve tuzlu besinler bedenimizde toksik madde oluşumuna sebep olduğu gibi, sonbahar yorgunluğu, halsizlik, uyku problemi yaşama, şişkinlik ve konsantrasyon zorluğu çekme gibi problemlere de sebep olmaktadır. Yaşamış olduğunuz ya da yaşamakta olacağınız bu tür sorunlardan kurtulmak ve bu sorunlara karşı önleminizi almak için işte sizlere sonbahar detoksu…

Sponsorlu Bağlantılar

Sonbahar detoksu

 

Sonbahar yorgunluğu, halsizlik, uyku problemleri, şişkinlik, sinirlilik, konsantrasyon problemleri gibi sorunları yaşamak için uygulamanız gereken sonbahar detoksun da güne bir bardak ılık su ile başlamalısınız. Sabahları aç karnına su içmek sindirim sisteminin çalışmasına destek olur. Eğer mide ve tansiyon sorununuz yoksa limonlu su ile toksik maddelerini atımını daha da hızlandırmış olursunuz.

Sebze tüketirken yeşili en koyu olanlara yönelin. Yeşil yapraklı sebzeler kan dolaşımındaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olur. Yeşil sebzeler , C vitamini, demir, folik asit içerikleri de oldukça zengin olduğundan düzenli ve sağlıklı beslenme programlarında muhakkak yer alır.

Kısa bir süreliğine kırmızı et, sakatat, şarküteri ürünlerinden kendinizi uzak tutmalı, daha çok beyaz et ve balım tüketimine ağırlık vermelisiniz. Ayrıca toksik maddeleri artırmalarından dolayı alkol, çay ve kafeinden uzak durmalı, yerine yeşil çay, ıhlamur ve ısırgan çayı içmelisiniz.

Beyaz un yerine tahıllı, kepekli unlu besinler tercih edilmeli, konserve ve salamura ürünlerden uzak durmalı, sonbahar mevsiminde beslenmenize çok dikkat etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver