Deterjan Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Deterjan Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deterjan Nedir, Deterjan Ne Anlama Gelir, Deterjan Ne Demektir, Deterjan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deterjan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deterjan Anlamı

Hem sert yüzeylerin, hem de lifli nesnelerin temizlenmesini sağlayan madde. En eski deterjan, sabundur. Romalıların sabunu, Galyalılardan ve Germenlerden öğrendiği sanılıyor. Deterjan endüstrisindeki ilerlemeleri anlamak için sabun molekülünü incelemek gerekir.

Sabunlar yağ asitlerinin tuzlarıdır ve hidrofil (su seven) ile lipofil (yağ seven) şeklinde iki ana molekül grubundan oluşur. Deterjan da benzer bir yapıyla yağları suyla birlikte açığa çıkarır. Deterjanların temel etkisi, sıvının havayla ya da başka bir sıvıyla olan değme yüzeylerindeki yüzeysel gerilimi azaltmaktır. Bu ürünlerin temel özelliği, çözücü, köpük verici, ıslatıcı olmalarıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Deterjan Nedir Deterjan ödev ara Deterjan kelime anlamı Deterjan sözlükte ara Deterjan ansiklopedi bilgi bankası ara Deterjan ne demek Deterjan neye denir

Deterjan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver