Detektör Nedir Hakkında Bilgi

Detektör Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Detektör Nedir, Detektör Ne Anlama Gelir, Detektör Ne Demektir, Detektör Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Detektör ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Detektör Anlamı

Radyasyon, parçacık vb.nin varlığını saptamaya yarayan araç ya da iletişimde, modüle edilmiş taşıyıcı dalgadan, ses vb. kaynaktaki bilgiyi ayırmaya yarayan devre ya da aygıt. Telsiz tekniğinde de kullanılan detektörlerin en basiti kristalli detektörlerdir. 19. yüzyılda bazı kristal-metal sistemlerinin doğal detektör özelliği gösterdiği saptanmış ve daha sonra, karborundum (SiC), pirit ve galen gibi kristallerle, bunlara dokunan ve oksitlenmeyen bir metal telden oluşan sistemin (kristalli detektör) yüksek frekanslı akımlar için doğrultucu olarak kullanılmasına başlanmıştır. Kristalli detektörlerde en çok galen kristali kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Detektör Nedir Detektör ödev ara Detektör kelime anlamı Detektör sözlükte ara Detektör ansiklopedi bilgi bankası ara Detektör ne demek Detektör neye denir

Detektör ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver