Deriştirme Nedir Hakkında Bilgi

Deriştirme Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deriştirme Nedir, Deriştirme Ne Anlama Gelir, Deriştirme Ne Demektir, Deriştirme Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deriştirme ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deriştirme Anlamı

Metalürjide bir metalin filizinden ayrılmasında kullanılan ilk işleme verilen ad. Deriştirme ön işlem ya da zenginleştirme olarak da adlandırılır. Bir filizde istenen metalden düşük bir yüzdede bulunuyorsa, ayrıştırma işlemine başlamadan önce bir fiziksel deriştirme yöntemi uygulanır: Safsızlıklar uzaklaştırılarak filiz işlenecek hâle getirilir ve istenen metalin derişimi artırılır. Safsızlıkların türüne ve metal bileşiklerine bağlı olarak değişik deriştirme yöntemleri kullanılır.

Safsızlıkların filizden fiziksel olarak uzaklaştırılması sürecinde filizin kimyasal bileşimi değişmez ama kimyasal yöntemlerle ayırmalarda filizin kimyasal bileşimi dikkate alınır.

Konu ile ilgili aramalar: Deriştirme Nedir Deriştirme ödev ara Deriştirme kelime anlamı Deriştirme sözlükte ara Deriştirme ansiklopedi bilgi bankası ara Deriştirme ne demek Deriştirme neye denir

Deriştirme ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver