Depresyon Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Depresyon Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Depresyon Nedir, Depresyon Ne Anlama Gelir, Depresyon Ne Demektir, Depresyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Depresyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Depresyon Anlamı

Sıkıntı ve gerginlik sonucu kişinin dış dünyayla sağlıklı ilişki kuramaması durumu, ruhsal çöküntü, bunalım. Herkes kendini zaman zaman moralsiz hisseder. Bu duygu, özel bir olay nedeniyle ya da işler kötü gittiğinde ortaya çıkan bir tür keder duygusu olabileceği gibi, nedensiz bir keyifsizlik de olabilir.

Bu duygular genellikle kendiliğinden geçer. Ancak; bazen geçmediği de görülür. Bu, doktorların depresyon dediği durumdur. Zor bir durumda ortaya çıkabilecek hüzün duygusuyla karıştırılmaması için majör depresyon olarak da adlandırılır. Ergenlik çağında, orta yaşta ve daha ileriki yaşlarda görülebilir. Depresyonun başlıca belirtileri; normal etkinliklerden zevk alınmamasına yol açacak kadar genel bir mutsuzluk ve isteksizlik hâli, iştah kaybı, uyuma güçlüğü, baş ağrısı, baş dönmesi ya da iktidarsızlık gibi fiziksel şikâyetler, sinirlilik, karar vermede güçlük, nedensiz ağlama krizleri, başkalarıyla ilişkilerin azalması, iş sorunları ya da bazı emellerin gerçekleştirilememesi gibi durumlar. Depresyon bazen nedensiz de ortaya çıkabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Depresyon Nedir Depresyon ödev ara Depresyon kelime anlamı Depresyon sözlükte ara Depresyon ansiklopedi bilgi bankası ara Depresyon ne demek Depresyon neye denir

Depresyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver