depresyon bitkilerle tedavi-depresyona bitkisel çözüm yolları Hakkında Bilgi

Aşağıda depresyon bitkilerle tedavi-depresyona bitkisel çözüm yolları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

depresyon bitkilerle tedavi-depresyona bitkisel çözüm yolları

Depresyon rahatsızlığı sosyo ekonomik yaşam standartlarının gelişmesiyle birlikte daha fazla görülür bir hal almaya başladı. Depresyon tedavisi için bir çok kişi hemen antidepresanlar adı verilen depresyon hapları ve ilaçlarından medet ummakta. Ancak depresyona iyi gelecek bir çok yöntem ve doğal çözüm de yok değil.

Depresyonun nedenleri ve depresyona yakalanma sebepleri arasında gerginlik, stres, gıda alerjisi yer alıyor. Bu sorunu azaltmada şifalı bitkilerin rolü büyük rolu ve önemi vardır

DEPRESYON bütün vücudumuzu etkileyen bir rahatsızlık. İştahınızı, uyku düzeninizi, kendinizle ilgili düşüncelerinizi, insanlar hakkındaki fikirlerinizi, onlara karşı olan davranışlarınızı, kısacası size ait her şeyi etkileyebiliyor. Depresyondan tam olarak kurtulmak mümkün olmasa da etkilerini azaltmak sizin elinizde. En büyük yardımcınız da yine şifalı bitkiler..

Aşırı uyku

Depresyonun başlıca belirtileri arasında, kronik halsizlik, uyku sorunu (uykusuzluk ya da aşırı uyumak gibi), iştahta değişiklik, başağrıları, sırt ağrıları, sindirim problemleri, yorgunluk, sinirlilik hali, hobilere duyulan ilginin azalması ve kendini değersiz hissetmek yer alıyor

Gerginlik ve stres

Depresyona gerginlik, stres, travmatik bir olay, beyindeki kimyasal dengesizlikler, tiroid sorunları, mide bozulması, başağrısı, beslenme yetersizliği ve sorunları, şeker tüketimi, hareketsizlik, alerji ve diğer ciddi sağlık sorunları sebep olabilir. Bir diğer önemli depresyon sebebi de gıda alerjileridir. Düşük kan şekeri de sebebler arasında yer alır.

Değişken ruh hali

Kalıtım bu hastalıkta önemli bir rol oynar. Depresyondan şikayet eden insanların % 50′sinde yakın kısmının aynı hastalıktan ebeveynlerinin de şikayet ettiği görülmüştür.

Bazı insanlar, kışın günlerin kısa olması ve gecelerin uzun olmasından dolayı daha kolay depresyona girerler. Bu insanlar kış aylarında enerjilerini kaybederler, endişeli olurlar, kilo alırlar, çok uyurlar. İntiharlar genelde en çok kış aylarında görülür. Bazı araştırmacılara göre, depresyona soğuk algınlığı ya da grip gibi ‘yakalanabilinir’. Bazı insanlar etrafa ruh hallerini yayıp kabullendirirken bazıları da onlardan etkilenir ve ruh halleri onlarınki gibi olur.

Bunları unutmayın!

Karbonhidrat bakımından zayıf olan bir beslenme şekliniz varsa, bu serotonin azalmasına ve depresyona sebeb olur. Bu yüzden bol bol soya ürünleri, tüketin.

Eğer sinirliyseniz ve rahatlamak istiyorsanız, daha fazla karışık karbonhidrat tüketin.

Atiklik hali artıyorsa protein tüketiminizi arttırın. Özellikle balık ve hindi bunun için iyi bir örnektir.

Buğdaylı ürünlerden uzak durun, çünkü gluten depresif rahatsızlıklara olumsuz yönde etki eder.

Doymuş yağ oranı yüksek gıdalardan uzak durun, çünkü bunlar tembelliğe, yavaş düşünmeye ve halsizliğe sebep olurlar.

Zihninizi aktif tutun ve düzenli spor yapmaya çalışın.

Olumsuz düşünmeyi bir kenara bırakın ve yaşadığınız her olayın olumlu taraflarını görmeye çalışın. deprosyon bitkilerle tedavi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver