Deniz Yıldızı Nedir Hakkında Bilgi

Deniz Yıldızı Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Yıldızı Nedir, Deniz Yıldızı Ne Anlama Gelir, Deniz Yıldızı Ne Demektir, Deniz Yıldızı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deniz Yıldızı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deniz Yıldızı Anlamı

Echinoderma stelleroidea. Derisidikenlilerden bir deniz hayvanı. Bedenleri beş kola ayrılır. Bu kollar hayvana yıldızımsı bir görüntü verir. Denizyıldızları, kıyıdan 7000 m derinlere kadar birçok yerde görülebilir. Midye ve salyangozlar gibi deniz canlılarıyla beslenen denizyıldızlarının sindirimi, daha çok hayvanın dışında tamamlanır.

Denizyıldızlarına üstten bakıldığında, kollar üzerinde çıkıntılar ve ortada bir boşaltım deliği görünür. Denizyıldızının altına bakıldığında ida yine ortada çenesiz ve dişsiz bir ağız görülür. Kolların ve gövdenin alt tarafında emici ayaklar vardır. Bu ayaklar, denizyıldızının ileri geri hareket etmesini ya da belli bir yüzeye tutunmasını sağlar.

Denizyıldızlarının 200′den fazla türü vardır ve eşeyli ürerler. Ancak, kollardan biri koptuğunda bu koldan yeni bir denizyıldızı oluşabilir. Buna rejenerasyon denir.

Konu ile ilgili aramalar: Deniz Yıldızı Nedir Deniz Yıldızı ödev ara Deniz Yıldızı kelime anlamı Deniz Yıldızı sözlükte ara Deniz Yıldızı ansiklopedi bilgi bankası ara Deniz Yıldızı ne demek Deniz Yıldızı neye denir

Deniz Yıldızı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver