Deniz Kestanesi Nedir Hakkında Bilgi

Deniz Kestanesi Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Kestanesi Nedir, Deniz Kestanesi Ne Anlama Gelir, Deniz Kestanesi Ne Demektir, Deniz Kestanesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deniz Kestanesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deniz Kestanesi Anlamı

Denizkestaneleri (Echinoidea) sınıfından derisidikenli bir hayvan. Beşli ışınsal bakışım (aynı merkez ekseninin çevresinde beş eşit yün bulunması) gösteren denizkestaneleri, küremsi yapıdadırlar ve bu küremsi yapının alt ve üst kutuplarında iki delik bulunur: Ağız ve anüs. Ağaçta olgunlaşmış bir kestaneye benzer. Sert kabuğu yuvarlaktır. Hayvanın ağzı karın bölümündedir. Denizkestaneleri genellikle 10-40 m derinliklerde yaşar.

Dikenler kabuğun gözeneklerine bağlı olsa da hareketlidir. Radiola adı verilen bu koruyucu dikenler, bazı tropikal türlerde, bağlantılı oldukları zehir bezlerinin zehrini akıtırlar. Denizkestaneleri hareketlerini gövdenin içindeki su boruları sisteminin dışarıya açılan emici ayakçıkları sağlar.

Konu ile ilgili aramalar: Deniz Kestanesi Nedir Deniz Kestanesi ödev ara Deniz Kestanesi kelime anlamı Deniz Kestanesi sözlükte ara Deniz Kestanesi ansiklopedi bilgi bankası ara Deniz Kestanesi ne demek Deniz Kestanesi neye denir

Deniz Kestanesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver