Deniz Fili Nedir Hakkında Bilgi

Deniz Fili Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Fili Nedir, Deniz Fili Ne Anlama Gelir, Deniz Fili Ne Demektir, Deniz Fili Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deniz Fili ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deniz Fili Anlamı

Yağı ve postu için avlanan, uzunluğu 4-7 m olan bir memeli (Mirounga). Yetişkin erkeğinin burnu fil hortumuna benzer. Bir fok çeşididir. Erkeğinin ağırlığı 2-3 tonu bulur. Suda oldukça hızlı yüzer. Erişkinler köpekbalıklarıyla, yavrularıysa mürekkepbalığıyla beslenir. Kahverengi postları mevsime göre değişir. Dişisinin boyu 3 m kadardır. Küçük gruplar hâlinde yaşar, sürü hâlinde göç eder. İki cinsi vardır: kuzey denizfili (Mirounga angustirostris) ve güney denizfili (Mirounga leonina).

Konu ile ilgili aramalar: Deniz Fili Nedir Deniz Fili ödev ara Deniz Fili kelime anlamı Deniz Fili sözlükte ara Deniz Fili ansiklopedi bilgi bankası ara Deniz Fili ne demek Deniz Fili neye denir

Deniz Fili ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver