Deniz Danteli Nedir Hakkında Bilgi

Deniz Danteli Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Danteli Nedir, Deniz Danteli Ne Anlama Gelir, Deniz Danteli Ne Demektir, Deniz Danteli Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deniz Danteli ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deniz Danteli Anlamı

Sıcak denizlerde koloni hâlinde yaşayan kalkerli polip birikintisi (Miliepora). Kolonilerin görünüşleri çok değişiktir. Yüzeyinde iki çeşit delik vardır. Yüzeyi kalbur gibi göz göz olanlarda besleyici bireyler bulunur. Büyük deliklerse medüzlerin tomurcuklanarak oluştuğu odacıkların giriş yoludur. Yumurtaları taşıyan medüzler olgunlaşınca buradan çıkıp çevreye dağılır. Denizdantelleri büyük kitleler oluşturarak mercan resiflerinin oluşumuna yardımcı olurlar.

Konu ile ilgili aramalar: Deniz Danteli Nedir Deniz Danteli ödev ara Deniz Danteli kelime anlamı Deniz Danteli sözlükte ara Deniz Danteli ansiklopedi bilgi bankası ara Deniz Danteli ne demek Deniz Danteli neye denir

Deniz Danteli ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver