Deniz Bilimi Nedir Hakkında Bilgi

Deniz Bilimi Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Bilimi Nedir, Deniz Bilimi Ne Anlama Gelir, Deniz Bilimi Ne Demektir, Deniz Bilimi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deniz Bilimi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deniz Bilimi Anlamı

Okyanusları, denizleri, bunların sularını, diplerini, bitki ve hayvan organizmalarını inceleyen bilim, oşinografi. En dar anlamıyla okyanusların ve denizlerin fizikî incelenmesini ifade eder. En geniş anlamıyla denizbilim, beşerî ve iktisadî alana da yayılabilir (balıkçılık ve deniz seferleri). Buna göre, denizbilimin en geniş alanı, fizikî ve beşerî denizbilimleri, en dar alanı ise deniz hidrolojisidir. Deniz hidrolojisi, denizbilimin temeli olduğu hâlde, kıyıların keşfi, balıkçılık ve deniz seferleri, maddî ihtiyaçlar yüzünden çok erken dönemlerde başladı. Dünyanın en iyi tanınan denizleri Baltık ve Kuzey denizleridir. Büyük denizbilim incelemeleri 1872-1876 arasında bütün okyanusları dolaşan İngiliz gemisi Challenger ile başladı. Denizbilim araştırmaları çok masraflıdır; iyi donatılmış gemiler ve karada zengin araçlı enstitüler gerektirir.

Konu ile ilgili aramalar: Deniz Bilimi Nedir Deniz Bilimi ödev ara Deniz Bilimi kelime anlamı Deniz Bilimi sözlükte ara Deniz Bilimi ansiklopedi bilgi bankası ara Deniz Bilimi ne demek Deniz Bilimi neye denir

Deniz Bilimi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver