Deniz Ayısı Nedir Hakkında Bilgi

Deniz Ayısı Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Ayısı Nedir, Deniz Ayısı Ne Anlama Gelir, Deniz Ayısı Ne Demektir, Deniz Ayısı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deniz Ayısı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deniz Ayısı Anlamı

İrikulaklıgillerden, memeli deniz hayvanları. Kısa kuyrukları ve üyeleri yüzgece dönüşmüştür. Suda kolaylıkla yüzdükleri gibi karada da hareket edebilirler. Ot ve yosunlarla beslenirler. Uzun ve yumuşak tüylü, değerli postları için avlanırlar. İki cinsi vardır: “Arctocephalus” cinsinin Güney Pasifik’te yaşayan 6 türü, “Callorhinus” cinsinin Pasifik’in kuzeyinde yaşayan bir tek türü vardır. Çok fazla avlanmaları nedeniyle Guadeloupe denizayısının (Arctocephalus townsendi) ve kuzey denizayısının (Callorhinus ursinus) soyları tükenmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Deniz Ayısı Nedir Deniz Ayısı ödev ara Deniz Ayısı kelime anlamı Deniz Ayısı sözlükte ara Deniz Ayısı ansiklopedi bilgi bankası ara Deniz Ayısı ne demek Deniz Ayısı neye denir

Deniz Ayısı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver