Deniz Atı Nedir Hangi Denizlerde Bulunur Hakkında Bilgi

Deniz Atı Nedir Hangi Denizlerde Bulunur

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Atı Nedir, Deniz Atı Ne Anlama Gelir, Deniz Atı Ne Demektir, Deniz Atı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deniz Atı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deniz Atı Anlamı

Syngnathidae hippocampus. Deniziğnesigiller ailesinden, denizde yaşayan kemikli bir balık. Adı, atı andıran biçiminden gelen, kuyruğuyla su yosunlarına dikey olarak tutunabilen denizatının boyu 15 cm kadardır. Hint Okyanusu’nda yaşayan, göğüs yüzgeçleri tekerlek biçiminde olan kanatlıdenizatı adında bir türü de vardır.

Denizatlarının en ilgi çekici yanı üremeleridir. Erkek denizatının karın kesiminin altında, keselilerinkini andıran bir kuluçka kesesi vardır. Dişi, erkeğin spermasıyla döllenecek olan yumurtalarını bu keseye yumurtalar. Bu kese içinde yüzlerce yumurta bir arada bulunur. Embriyolar bu kesede, baba denizatının kan damarlarıyla beslenir. Yumurtalar türe göre 10-60 gün arası kesede kaldıktan sonra, erkeğin şiddetli gerilme ve gevşeme hareketleriyle dışarıya fırlatılır.

Konu ile ilgili aramalar: Deniz Atı Nedir Deniz Atı ödev ara Deniz Atı kelime anlamı Deniz Atı sözlükte ara Deniz Atı ansiklopedi bilgi bankası ara Deniz Atı ne demek Deniz Atı neye denir

Deniz Atı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver