Demet Akbağ Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Demet Akbağ Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Demet Akbağ Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Demet Akbağ, 1995 ve 2002 yılları arasında, yayınlandığı ilk günden beri televizyon izleyicisinin büyük beğenisini toplayan “Bir Demet Tiyatro”daki “Lütfiye”, “Feriştah” ve “Züleyha” karakterleri ile üne kavuşan oyuncu.

Sponsorlu Bağlantılar

23 Aralık 1959’da İzmir’de dünyaya geldi. 1982 yılında amatör olarak başladığı tiyatro hayatına, 1983 yılında dahil olduğu Gönül Ülkü – Gazanfer Özcan Tiyatrosu ile devam etti. Kurulduğu tarihten beri çalıştığı Beşiktaş Kültür Merkezi’nin (BKM) dışında, Kent Oyuncuları, Hadi Çaman, Yeditepe Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu ve Ortaoyuncular gibi topluluklarla çalıştı.

1997 yılında Yılmaz Erdoğan ile birlikte pek çok başarılı tiyatrocuyu bünyesinde barındıran “Bir Demet Tiyatro” dizisinde yer aldı. Yine büyük ilgi toplayan ve Yılmaz Erdoğan ile birlikte çalıştığı “Otogargara”, “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” ve “Bana Bir Şeyhler Oluyor” adlı oyunlarda yer aldı. Televizyon ekranında yer aldığı diğer yapımlar ise “Ölümsüz Aşk” adlı dizi ve Reha Muhtar, Hülya Avşar ve Beyazıt Öztürk ile birlikte yorumcu olarak yer aldığı “Pişti” programıdır.

2008 yılı itibariyle, Kanal 1’de yayınlanan “Süper Aile” adlı yarışma programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Yer Aldığı Yapımlar :

O… Çocuklari (2008) …. Mehtap Anne

The Net 2.0 (2006) (V) …. Dr. Kavak

Organize İşler (2005) …. Nuran Ocak

Neredesin Firuze (2004) …. Firuze

Vizontele Tuuba (2004) …. Siti Ana

Sevinçli haller (2004) TV… Evinç

Ölümsüz Aşk (2003) TV…. Suna

Vizontele (2001) …. Siti Ana

“Bir demet tiyatro” (1993) Lütfiye Çitir Fidillioglu, Züleyha, Feriştah

Tersine dünya (1993)

“Pisti” (2006) TV

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver