Dekosk Yapmak Zararlı Mı, Detoks Diyeti, Detoks Diyeti Yapmak Zararlı Mı

detoks diyeti zararlı mı, detoks sağlığa zarar verir mi, detoks sağlığa zararlı mı, detoks zararlı bişey mi

Detoks zararlı mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Uzunca bir süredir sağlıklı bir yaşam sürmek ve formu korumak adına kadın-erkek herkes tarafından tercih edilen detoks, şu sıralar zararlı olması ile gündeme geldiği ve kafalarda soru işaretleri bıraktığı için, bu konuya açıklık getirmek adına detoksun bir zararı olup olmadığını bu makalemizle sizlere aktarmak istedik. Vücudu toksinlerden arından detoks ve detoks diyeti, vücudun dinlenmesi e temizlenmesi için önemli bir yere sahiptir. Vücudumuz için böyle bir faydası bulunan detoksun zararlı olma ihtimali var mıdır?

 

Vücuda çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılması gereken toksinlerden kurtulmamızı sağlayan detoks, bilinçsiz bir şekilde hekime danışmadan yapılırsa, evet zararlı. Detoksun yanlış yapılmasından kaynaklı kas kayıpları, saç dökülmeleri veya kalp sorunları görülebilir. Ancak doğru ve kontrollü bir şekilde yapılırsa başta karaciğer olmak üzere birçok organı temizler, yaşlanmayı önler, fazla kiloları yok eder ve vücut sıvısını çok iyi ayarlar.

Düzensiz uyku, stresli bir yaşam, günlük yaşantıda aşırı yorgunluk, güneş ışınlarına uzun süre maruz kalma, sigara kullanma, alkol alma ve buna benzer daha birçok faktör vücutta toksinlerin birikmesine neden olur. Bunlardan kurtulmanın en sağlıklı yollarından birisi olan detoks gebeler, emzirenler, şeker hastaları ve kalp hastaları tarafından yapılmamalıdır. Bu kişilerin detoks yapması son derece zararlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver