Değirmen Nedir Ne İşe Yarar Hakkında Bilgi

Değirmen Nedir Ne İşe Yarar

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Değirmen Nedir, Değirmen Ne Anlama Gelir, Değirmen Ne Demektir, Değirmen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Değirmen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Değirmen Anlamı

Taneli cisimleri öğüten makine ya da alet. İşlevlerine göre kahve değirmeni, un değirmeni gibi adlarla anılır. Tarihi çok eski olan değirmenin ortaya çıkışı tarımın başlamasına dayanır. İlkel biçimleri hâlâ köylerde kullanılmaktadır. İki yassı taştan ve göbekte bulunan ağaç bir milden oluşur. Üst taşta çevirmeye yarayacak bir tutamaç ve tanelerin dökülebileceği bir boşluk bulunur. Su değirmenindeki düzen de buna benzer. Alt taş sabittir, üst taş döner, taneler tekneden dökülür ve taşların arasında ezilen, ufalanan parçalar oluktan un olarak çıkar. Günümüz değirmenleri, genellikle elektrikle çalışmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Değirmen Nedir Değirmen ödev ara Değirmen kelime anlamı Değirmen sözlükte ara Değirmen ansiklopedi bilgi bankası ara Değirmen ne demek Değirmen neye denir

Değirmen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver