Defne Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Defne Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Nerelerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Defne Nedir, Defne Ne Anlama Gelir, Defne Ne Demektir, Defne Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Defne ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Defne Anlamı

Defne Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Nerelerde Kullanılır
Yaprakları güzel kokulu ve yaz kış yeşil olan bir ağaç. Yapraklarını dökmeyen bir ağaç olan defne ağacının kurutulmuş yaprakları baharat olarak kullanılır. Akdeniz ülkelerinde çok rastlanan defne ağacı güneşli ve kuytu yerlere dikilmesi şartıyla Doğu Anadolu bölgesinde de yetiştirilebilir. Yaprakları çok güzel kokulu olduğundan Türk mutfağında ve başka ülkelerin mutfaklarında çok önemli bir yeri vardır. Defne yaprakları çeşitli balıkların, çiftlik, kümes ve av hayvanlarının etlerinden yapılan yemeklerde, soslarda kullanıldığı gibi bazı turşuların ve konservelerin de önemli malzemesidir.

Konu ile ilgili aramalar: Defne Nedir Defne ödev ara Defne kelime anlamı Defne sözlükte ara Defne ansiklopedi bilgi bankası ara Defne ne demek Defne neye denir

Defne ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver