Ddt Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Zararları Hakkında Bilgi

Ddt Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Zararları

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

DDT Nedir, DDT Ne Anlama Gelir, DDT Ne Demektir, DDT Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

DDT ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

DDT Anlamı

DDT Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır zararları
(Difenil, diklor, trikloretan), zararlı böceklere karşı kullanılan, organik ve çok etkili bir zehir (C14H9Cl5). 1874′te Kimyager Othmar Zeidler tarafından bireşim yoluyla elde edildi. 1938′de ise Paul Müller tarafından geliştirildi. Müller, DDT konusundaki çalışmalarından ötürü Nobel Ödülü kazandı (1948). Renksiz, kokusuz ve kristal biçiminde bir madde olan DDT, suda eriyebilir ve toz hâline getirilebilir. DDT, özellikle II. Dünya Savaşı sırasında ABD ordusunda kullanıldı. Sinek, sivrisinek, bit, meyve kurdu vb.ye karşı, toz ve bulamaç biçiminde ya da püskürtme yoluyla kullanılır. Böceklerin sinir sistemlerini etkiler.

Konu ile ilgili aramalar: DDT Nedir DDT ödev ara DDT kelime anlamı DDT sözlükte ara DDT ansiklopedi bilgi bankası ara DDT ne demek DDT neye denir

DDT ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver