Darülaceze Nedir Hakkında Bilgi

Darülaceze Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Darülaceze Nedir, Darülaceze Ne Anlama Gelir, Darülaceze Ne Demektir, Darülaceze Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Darülaceze ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Darülaceze Anlamı

Bakacak kimsesi olmayan, sakat ve yaşlı kişileri, kimsesiz çocukları korumak için İstanbul’da kurulan yurt. Kurulması 1890′da düşünülen yurdun temeli II. Abdülhamit ve Sadrazam Halil Rifat Paşa’nın çabaları ve halkın yardımıyla Kâğıthane-Poligon sırtlarında, 7 Kasım 1892′de atıldı. 1895′te İçişleri Bakanlığı’na bağlandı. Bugün İstanbul Belediyesi’ne bağlıdır. Amacı, hiçbir ayrım gözetmeden, düşkünleri barındırmak, çalışabileceklere iş sağlamak, yurttakilerin yaşamlarını güvence altına almaktır. Kuruluş 28.500 m2lik bir alanı kaplamakta, müdürlük binası, hastaneler, çocuk yuvası, düşkünler pavyonu, cami, hamam ve diğer binaları kapsamaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Darülaceze Nedir Darülaceze ödev ara Darülaceze kelime anlamı Darülaceze sözlükte ara Darülaceze ansiklopedi bilgi bankası ara Darülaceze ne demek Darülaceze neye denir

Darülaceze ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver