Dart Nedir Hakkında Bilgi

Dart Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dart Nedir, Dart Ne Anlama Gelir, Dart Ne Demektir, Dart Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dart ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dart Anlamı

Üstünde numaralandırılmış daireler bulunan bir nişan tahtasına küçük oklar atarak oynanan bir oyun. Genellikle mantardan, sert kıldan ya da karaağaçtan yapılan nişan tahtası, 1′den 20′ye kadar 20 puan dilimine bölünmüştür. İç içe yer alan halkalar, farklı sayıda atış haklarını belirler. Tam ortada 50 puanlık “tam isabet” bölgesi yer alır. Belirlenen kurallara göre oynana oyunda, her oyuncunun üç atış hakkı vardır.

Dart Orta Çağda okçular için bir eğitim oyunuydu. Yirminci yüzyılda oyun, Atlas Okyanusu’nun her iki yakasında da yaygınlaştı. İngiltere’de 7 milyon kadar dart oyuncusu olduğu tahmin edilmektedir. 1953′te kurulan Ulusal Dart Birliğine bağlı 1 milyon kadar dart oyuncusu vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Dart Nedir Dart ödev ara Dart kelime anlamı Dart sözlükte ara Dart ansiklopedi bilgi bankası ara Dart ne demek Dart neye denir

Dart ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver