Dans Ederek Kaç Kalori Harcanır, Dans Ederek Kilo Verilirmi, Dans Ederek Kilo Verme

dans ederek nasıl zayıflanır, dans ederek zayıflamak, hangi danslar zayıflatır, kilo verdiren dans

Dans ederek zayıflama

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Eğlenceli bir şekilde kilo vermeye ne dersiniz? Hem dans edecek hem de fazlalıklarınızdan kurtulacaksınız. Nasıl mı? Elbette kilo verdiren danslar ile…

Aşırı kiloları ile başı dertte olanlar, dans ederek kilo verdiler. Siz de onlar gibi hem eğlenip hem kilo vermek istiyorsanız kalori yakmanıza yardımcı olacak dansları denemelisiniz.

 

Dans ederek zayıflama

 

Zumba Dansı

Latin dans müzikleri ile harmanlanan çok eğlenceli bir dans türüdür, Zumba. Son zamanlarda gençler de bu dansa merak sarmıştır. Latin dans adımları ile yağlarınızı eritecek ve kalorilerinizden kurtulacaksınız. Zumba dansı aynı zamanda kaslarınızı çalıştırarak vücudunuzun esneklik kazanmasını sağlıyor.

Salsa Dansı

Salsa dersi almalısınız… Kilo vermeye yardımcı danslar arasında Salsa’da bulunuyor. Ama bu dansı tek başınıza yapmanız mümkün değil. Hızlı adımları ile kalorilerinizin birçoğunu bu dans ile yakabilirsiniz. Salsa kursuna giderek Latin kadınları kadar güzel olabilirsiniz.

Göbek Dansı

Göbek dansı ile kıvrak ve sıkı bir vücuda sahip olmak mümkün. Salsa gibi bu dansa bir partner de gerekmez. Evinizde hareketli bir müzik açarak kendi başınıza göbek atabilirsiniz. Karın kaslarınızı çalıştırarak, sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak mümkün.

Tango Dansı

Tango, aşkın dansı olarak bilinir, ama sizin için en güzel zayıflama danslarından biridir. Bu dans ile tam bir egzersiz yapmış olacaksınız. Hareketleri yavaş olsa da diğer tüm danslara göre aslında daha fazla kalori yaktırıyor. 200-400 kaloriyi 1 saat Tango yaparak yakabilirsiniz.

Çember (Hulahup) Dansı

Hulahupu çoğumuz mutlaka çocukluğumuzda çevirmişizdir. Eğlenceli bir oyun olan hulahup çevirme fazla kilolarından dert yakınanlara çare oluyor. Bu kez hulahupu eğlenceli bir müzik eşlinde çevirerek zararlı kalorilerinizin yakılmasını sağlıyorsunuz.

Hip Hop Dansı

Hip Hop rahatlıkla kilo vermenizi sağlayacak dans türlerinden biridir. Tempolu, hızlı ve dinamik hareketler kalorilerinizin büyük bir kısmını yakmanızı sağlayacak. Eğer kendinize güveniyorsanız bu dansı yapmayı deneyebilirsiniz. Fitness uzmanlarının birçoğu da Hip Hop dansını tavsiye ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver