Damlataş Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Damlataş Nedir Nerededir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Damlataş Nedir, Damlataş Ne Anlama Gelir, Damlataş Ne Demektir, Damlataş Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Damlataş ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Damlataş Anlamı

Yeraltı sularının mağaralarda çökeltmiş olduğu tortu. Mağara tavanından sarkan ve sarkıt (stalaktik), mağara tabanından yukarı doğru yükselen ve dikit (stalagmit) denen damlataşlar doğal durumunu hâlâ koruyan mağaralarda sık sık görülür. İçinde çok miktarda kalker bulunan sular, mağara gibi boşluklarda damlaya damlaya ve bu süreçte suyun buharlaşıp karbondioksitin uçarak ayrılması sonucu, sarkıt ya da dikit biçimini alan yığınlar oluştururlar.

Konu ile ilgili aramalar: Damlataş Nedir Damlataş ödev ara Damlataş kelime anlamı Damlataş sözlükte ara Damlataş ansiklopedi bilgi bankası ara Damlataş ne demek Damlataş neye denir

Damlataş ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver