Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm-Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Besinler Ve Yiyecekler Hakkında Bilgi

Aşağıda Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm-Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Besinler Ve Yiyecekler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm-Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Besinler Ve Yiyecekler

Damar tıkanıklığının nedenleri arasında beslenme, sigara ve alkol kullanımı ve elbette hareketsiz yaşam tarzı önemli faktörler olarak öne çıkıyor. Şimdi sizlere damar açıcı bitkiler, meyveler ve sebzeler arayanlar için damar tıkanıklığını gideren yiyecekler hakkında önemli ipuçları vereceğiz.

1. Sarımsak: Kalp hastalıkları ve hipertansiyon tedavisinde kullanılır. Koroner arterlerde kalsiyum ve plak birikmesiyle oluşan tıkanıklığa iyi gelir, engeller. Plakların boyutunu azaltır.
2. Üzüm: Üzüm suyu ve şarapta da aynı etki verilir. Flavonoidler, quercitin ve resveratol çekirdek ve sulu kısımlarından ziyade deri kısmındadır. LDL yani kötü kolesterolü düşürür. Arter duvarlarında plak oluşumunu engeller. Oksidasyonu önler. Kan pıhtısını azaltır ve kalp krizini önler.

3. Çilek: Ahududu, yaban mersini ve böğürtlen gibi meyveler, arter sertleşmesini önler. Damar duvarlarında plakları azaltır, antioksidan bakımından zengindir.
4. Elma: kolesterolü önler, karaciğerde safra taşlarını yapan safra asitlerinin intestinal emilimine müdahale eder. Kan basıncını düzenler. Lif, potasyum, magnezyum içerir. Armut da faydalıdır.
5. Ispanak: Lutein içerir. yaşa bağlı makula dejenerasyonu karşı arter duvarlarını korur, kalp kirizini önler, kolesterola iyi gelir. Potasyum ve folik asit içerir.

6. Balık: Somon ve ton balığı omega 3 içerir. Kolesterol, kan pıhtılaşması, arterlere iyi gelir.
7. Zeytinyağı: Kötü kolesterolü düşürür. Arter duvarlarında plak birikimini engeller, tekli doymamış yağları ile oksidasyonu önler.

8. Domates: Karotenoid likopen bakımından zengindir. yüzde 50 oranında ateroskleroz riskini azaltabilir bir antioksidana sahiptir. Arter sertleşmesini engeller.
9. Yeşil çay: antioksidan ve flavanoid içerir, hassas hücrelerin sağlığına iyi gelir, kalp hastalıklarını azaltır, tıkalı damarları açar, arterleri genişletir, kan damarlarının işlevini artırır.
10. Nar: Damar sertleşmesini önler. Nitrik oksit üretimini uyararak kan damarı hücrelerinde stresin etkilerini azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver