Damacana Su, Damacana Su Alırken, Damacana Su Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

damacana su alırken nelere dikkat edilmeli, damacana su alırken nelere dikkat etmeli, sağlıklı damacana su, sağlıklı damacana su alma önerileri

Damacana su alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz günlerde damacana suyun çeşme suyundan daha zararlı olduğu gerçeği ortaya çıkmış ve damacana su kullananları büyük bir endişe sarmıştı. Özellikle büyük şehirlerde damacana su kullanımı yaygın olduğu için halk bu gerçeklik karşısında ne yapacaklarını bilemediler. Çünkü şehir sularının hijyen olmadığını düşünen ve evlerinde sadece damaca suyla beslenen kişiler, damaca suyun tehlike saçtığı gerçekliği ile damacana su alırken nelere dikkat edilmeli gerektiğini oldukça merak etmekteler. İşte sizler için yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda damacana su alırken dikkat edilmesi gerekenler;

Sağlıklı damacana su alma önerileri

 

İyi ve sağlıklı bir damacana su almak için damacana suyun yetkili bayi ve satıcılardan alınması önerilir. Güvenmediğiniz yerlerden damacana su almamalısınız.

Damacana su alırken dikkat etmeniz gerekenlerden biride, damaca suyun güneşte, yüksek ya da çok düşük ısılı ve tozlu ortamlarda bulunmadığından emin olmanızdır.

Çizilmiş, kirli ve suyun tabi rengini göstermeyen damacanalardan uzak durmalısınız.
Damacana suyun markası kadar kapak, emniyet bandı, etiketinin de aynı markada olmasına dikkat edilmelidir.

Eğer ki damacana su tüp gaz ile aynı ortamda bulunuyorsa bu sulardan uzak durmak gerekir.

Son ve en önemli hususlardan biride üretim ve son kullanma tarihidir. Son kullanma günü geçmiş olan damacana suları kesinlikle almayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver