Dalyan Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Dalyan Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dalyan Nedir, Dalyan Ne Anlama Gelir, Dalyan Ne Demektir, Dalyan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dalyan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dalyan Anlamı

Balık avlamak için kurulan geniş engel. Dalyan birçok ağ, direk, halat ve gemi demirlerinden oluşur. Denize, dikdörtgen oluşturacak biçimde çakılan direklerin arasına uçları kurşunlu ağlar sarkıtılır. Dar kenardan balıkların girmesi için yine ağlardan bir giriş kapağı vardır. Burası makarayla toplanıp açılır. Balıklar içeri girince makara bırakılarak çıkışa engel olunur. Dalyan daha çok fazla akıntılı olmayan, dalgalardan bir dereceye kadar korunan yerlerde kurulur.

Konu ile ilgili aramalar: Dalyan Nedir Dalyan ödev ara Dalyan kelime anlamı Dalyan sözlükte ara Dalyan ansiklopedi bilgi bankası ara Dalyan ne demek Dalyan neye denir

Dalyan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver