Dalaman Çayı Nedir Nerededir Ve Uzunluğu Kaç Metredir Hakkında Bilgi

Dalaman Çayı Nedir Nerededir Ve Uzunluğu Kaç Metredir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dalaman Çayı Nedir, Dalaman Çayı Ne Anlama Gelir, Dalaman Çayı Ne Demektir, Dalaman Çayı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dalaman Çayı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dalaman Çayı Anlamı

Akdeniz’e dökülen bir akarsu. Teke yöresinin batısında Yeşilgöl Dağı’ndan çıkarak Gölhisar Ovası’na girer. Daha sonra Acıpayam Ovası’nın güney ucuna gelir ve dağlar arasına girer. Yer yer küçük ovalardan sonra Dalaman Ovası’na çıkar, alüvyonların doldurduğu eski bir körfezin deltası içinde denize dökülür. Uzunluğu 186 km, havzası 3.400 km2 olan Dalaman Çayı’nın suyu, yaz döneminde biraz azalır. Çayı, kış ve ilkbahar aylarında kabarır.

Konu ile ilgili aramalar: Dalaman Çayı Nedir Dalaman Çayı ödev ara Dalaman Çayı kelime anlamı Dalaman Çayı sözlükte ara Dalaman Çayı ansiklopedi bilgi bankası ara Dalaman Çayı ne demek Dalaman Çayı neye denir

Dalaman Çayı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver