Dağ Keçisi Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Dağ Keçisi Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dağ Keçisi Nedir, Dağ Keçisi Ne Anlama Gelir, Dağ Keçisi Ne Demektir, Dağ Keçisi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dağ Keçisi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dağ Keçisi Anlamı

Çift toynaklılar takımının (Artodactyla) boynuzlugiller (Bovidae) familyasından beş yabanıl keçi türünün ortak adı. Yaban keçisi olarak da bilinir. Küçük sürüler hâlinde yaşayan, geviş getiren, çok çevik hayvanlardır. Bunlardan en tanınmış olanı Capra degagrus’tur. Bu tür, evcil keçinin atasıdır. Dağ keçilerinin yavruları doğduklarında hem görebilir hem de işitebilirler. Ayrıca tüyleri de uzundur. Bu özellikler, doğar doğmaz annesiyle hareket etmeye başlayan yavrular için çok önemlidir. Çünkü yavrular doğumdan sonraki birkaç saat içinde, annelerini takip ederek, zorlu ortam koşullarına uyum göstermek zorundadır.

Konu ile ilgili aramalar: Dağ Keçisi Nedir Dağ Keçisi ödev ara Dağ Keçisi kelime anlamı Dağ Keçisi sözlükte ara Dağ Keçisi ansiklopedi bilgi bankası ara Dağ Keçisi ne demek Dağ Keçisi neye denir

Dağ Keçisi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver