CYM PLUS Sperm Artırıcı Bitkisel İlaç-Cym Plus Kullananlar Faydaları Zararları Hakkında Bilgi

Aşağıda CYM PLUS Sperm Artırıcı Bitkisel İlaç-Cym Plus Kullananlar Faydaları Zararları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

CYM PLUS Sperm Artırıcı Bitkisel İlaç-Cym Plus Kullananlar Faydaları Zararları

Sperm sayısı düşük erkeklerin eşlerini hamile bırakma ihtimalleri ve oranları neredeyse % 80 azalmaktadır. Bundan dolayı erkek kısırlığının en önemli nedenleri arasında erkeklerde sperm sayısının azlığı gelmektedir. Sperm sayısını yükselten bitkiler ve bitkisel çözümler olduğunu daha önce yazdığımız sperm arttırıcı bitkiler yazımızda anlatmıştık. Bu yazımızda da sperm arttırıcı bitkisel ilaçlardan birisi olan Cym Plus hakkında bilgiler vereceğiz. Ama öncelikle sperm sayısı neden azalır ve sperm sayısını çoğaltmanın yolları nelerdir bu konuya kısaca değinelim.

Sperm Üretimini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Sperm üretimini hormonlar kontrol eder. Bu hormonlar, FSH, LH ve Testosterondur. Spermler, ejakülasyon öncesinde seminal bezler ve prostat bezinden salgılanan sıvılarda meniye karışır. Meninin ilk kısmı çinko, yağlı bileşikler, amino asitler ve enzimler içerir. İkinci kısmı ise spermlerin kadın üreme organları içinde ilerleyebilmeleri için rahim ve tüplerin kasılmasını sağlayan, spermleri besleyen ve vajinanın asit ortamını nötralize eden maddeler içerir.

Günlük Yaşamda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sigara sperm sayısını, hareketini ve yapısını olumsuz etkiler. Sigara içen erkeklerin eşlerinde düşük ihtimalinin arttığı belirlenmiştir.
Alkol impotans ve sperm üretiminin bozulmasına neden olur. Kronik alkolizm vakalarında testisler küçülür, testosteron üretimi bozulur.
Uyuşturucu maddeler sperm kalitesini ve üretimini olumsuz etkiler. Bu maddeler hormonal dengesizliklere de yol açar.
Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar sperm üretimini olumsuz etkiler, bu etki geçicidir. Antibiyotiklerin birçoğu, parazit ilaçları, depresyon, mide ülseri, hipertansiyon ve alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılan bazı ilaçların erkek üreme sağlığını olumsuz etkilediği gösterilmiştir.
Kemoterapi kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar sperm üretimine zarar verir. Bu ilaçların bir kısmının etkisi kalıcı olabilir. Kemoterapi öncesinde bu hastalardan ileride kullanılmak üzere sperm örnekleri alınarak dondurulabilir.
Radyasyon testislerde sperm üreten hücreler radyasyona çok duyarlıdır. Meydana gelen hasarın derecesi ve kalıcılığı radyasyon dozuna bağlıdır. Radyoterapi gören hastalarda sperm üretimi 3-5 yıl içinde tekrar başlayabilir.
Yüksek ısı özellikle sauna ve sıcak su banyoları sperm üretimini olumsuz etkiler.
Haşere ilaçları da sperm üretimini olumsuz etkiler.

Sperm sayımı
İlişki sırasında boşalma ile vajinaya 100-300 milyon arasında sperm bırakılır. Vajinaya boşalan spermlerden ancak 25-30 tanesi yumurtanın yakınına ulaşır. Bunlardan bir tanesi yumurtanın zarını delerek geçer ve yumurtayı döller. Sperm hücresi vajinada 2-4 saat yaşar fakat ilişkiden 16 saat sonra bile vajinadan alınan örneklerde canlı sperm görülebilir. Kadında enfeksiyon olduğunda veya cinsel ilişki sırasında kayganlaştırıcı maddeler kullanıldığında spermler daha kısa süre canlı kalır.
Uzun süre boşalma olmadığında spermler yumurtayı dölleyebilme yeteneklerini kaybederek dejenere olur. Cinsel perhiz süresi uzadıkça sperm sayısı artsa bile kalitesi iyileşmez, normal yapıdaki spermlerin oranı azalır. İdeal cinsel perhiz süresi ortalama 4 gündür. Basit bir soğuk algınlığı bile sperm sayısını ve kalitesini bozar. Sperm analizi geçirilen hastalıklar göz önünde bulundurularak yapılmalı ve analiz sonucunun bozuk olduğu durumlarda üç ay sonra sperm analizi tekrarlanmalıdır. Sağlıklı bir sperm sayımının mutlak genetik laboratuarlarında ve bunları barındıran tüp bebek merkezlerinde yapılması gerekir. Normal meni miktarı 1,5 ile 6 ml arasında değişir. Sperm sayısının ml’ de 20 milyon ve üzeri, hareketliliğin % 40 ve üzeri, normal yapıdaki sperm oranının ise % 14’ün üzerinde olduğu meni örnekleri normaldir.

Spermiogram Testi Nedir? Normal Değerleri Nelerdir? Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Meni incelemesidir. İnceleme için meni verilirken dikkat edilmesi gerekenler:

2-7 günlük cinsel perhiz olması
Örneğin mastürbasyon ile temiz bir kaba alınması
Örnek alınırken kayganlaştırma amacı ile tükürük, sabun veya şampuan gibi maddelerin kullanılmaması
Örneğin inceleneceği laboratuara en geç 60 dakika içinde ulaştırılması
Meni incelemesinde, miktar, renk, koku, viskosite (akışkanlık), sıvılaşma süresi değerlendirilir. Sperm sayımı yapılır, spermin hareketliliği ve yapısı değerlendirilir. Menide lökositlerin ve mikroorganizmaların varlığı incelenir.

Dünya Sağlık Örgütü’nün kriterlerine göre normal meni değerleri aşağıda gösterilmiştir.

Hacim:2-6.0 ml
Konsantrasyon: >20 x 106/ml
Total sperm sayısı: >40 x 106/ml
Hareket: >%50
Morfoloji: >%30
Vitalite (canlılık): >%75
Lökosit: <1.0 x 106/ml

Meni incelemesinin sonuçları, cinsel perhiz süresine, mevsime, geçirilmiş hastalılara, strese, alkol ve sigara kullanımına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kesin sonuca varılmadan önce birer ay ara ile üç kez meni incelemesi yapılmalıdır.

sperm hızlandırma,6 ml sperm,sperm suda yaşarmı,sperm hücreleri boşaldıktan ne kadar sonra canlı kalır,
sperm kalitesini bozan ilaçlar,sperm sayımından önce yapılması gerekenler,sperm sayısı neden düşük olur,
sperm soğuk suda yaşarmı,sperm uretimi suresi,sperm vajinada kaç saat yaşar,sperme ilaç etkisi,SUYUN SPERME ETKİSİ,tüp bebk için en az kaç sperm gerekli,vajina boşalma hareketleri,yaşa göre sperm kalitesi

CYM PLUS NEDİR NASIL KULLANILIR

Avrupa ilaç ve kozmetik san. tic. A.Ş nin Hollandadan ithal etmiş olduğu tamamen bitkisel ilaç olan CYM PLUS uzun araştırmalar ve kliniksel deneyler sonucu erkekteki sperm sayısını ve sperm kalitesini arttırarak kısırlığa çözüm olduğu kanıtlanmıştır.

CYM PLUS nasıl cocuk sahibi olabilirim, nasıl bebek sahibi olabilirim düşüncesiyle çocuk sahibi olmak isteyip kısırlık sorunu olan erkekler için üretilmiş ve kısırlık tedavisinde ciddi yer edinmiş bir sperm arttırıcı ilaçtır.

Spermiogram ( meni testi, semen analizi, sperm testi ) sonucu sperm sayısı az ve düşük sperm kalitesi olan erkekler dünyanın heryerinde olduğu gibi ülkemizdede çocuk sahibi olmak ve kısırlık tedavisi için yüksek meblağlar ödedikleri halde bir çoğu çözüme ulaşamıyor. Bir çok erkek ise bu sorunu hiç gündeme getirmediği gibi bu kısırlık sorununu ya karşısındakine yüklüyor yada ksırlık tedavisi yüksek rakkamlarda olduğu için ve kısırlığa doğal çözüm bulamadıklarından babalık duygularından doğan “baba olmak istiyorum” düşüncelerini içlerine atıp çaresiz kalıyorlar.

Kısırlığa doğal çözüm arayan erkeklere MÜJDE.. Nasıl Anne olabilirim nasıl baba olabilirim diyerek Anne Baba olmak isteyenlere Avrupa A.Ş Güvencesi ile Hollanda’dan ithal kısırlığa bitkisel çözüm olan sperm sayısını arttırıcı ilaç CYM PLUS artık Türkiyede.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver