Çulluk Nedir Hakkında Bilgi

Çulluk Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çulluk Nedir, Çulluk Ne Anlama Gelir, Çulluk Ne Demektir, Çulluk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çulluk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çulluk Anlamı

Charadriiformes takımının Scolopacidae familyasının Scolopax cinsini oluşturan, tıknaz gövdeli, uzun gagalı altı kuş türünün ortak adı. Nemli ve sık ormanlarda yaşayan çulluklar, kendilerini başarıyla kamufle etmeyi bilen kurnaz kuşlardır. Gözleri öteki kuşlara göre daha geridedir ve görme alanları 360 dereceyi bulur. Daha çok akşam karanlığında avlanır ve başlıca besini solucandır.

Bahar başlarında yuva yaparlar ve dişi çulluk, bir ağacın dibinde yapraklardan yapılmış bir yuvaya bıraktığı dört kadar yumurtanın üstünde kuluçkaya yatar. Çiftleşme mevsiminde erkek kuş, alacakaranlıkta kurbağaya benzer bir ses çıkararak üreme bölgesi üzerinde uçar. Türkiye’de göç sırasında ve kışın kıyı bölgeleri ormanlarında görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Çulluk Nedir Çulluk ödev ara Çulluk kelime anlamı Çulluk sözlükte ara Çulluk ansiklopedi bilgi bankası ara Çulluk ne demek Çulluk neye denir

Çulluk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver