Çukur Uçlu Mermi Nedir? Polislerin Yeni Mermisi Çukur Uçlu Mermi Çukur Uçlu Mermi Hakkında Bilgi

Çukur Uçlu Mermi Hakkında Bilgi,

 

Emniyet Teşkilatımıza yeni mermi alınacak. Bu alınacak yeni merminin ismi hollow point yani Çukur uçlu mermi. Bu mermi karşı tarafın zırhı olsa bile delip geçiyor ve öldürmeden etkisiz hale getiriyor. Her polise dağıtılmak üzere toplam en az 3 milyon mermi satın alınması öngörülüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Özel alaşımdan imal edilen hollow point mermiler, halen emniyet teşkilatında sedece arazide operasyonlara katılan özel harekat timlerince kullanıyor.

Çukur uçlu mermiler, genellikle ABD’deki anti terör timleri SWAT’lar tarafından kullanılıyor. İsabet ettiği anda hedefi etkisiz hle getirmek amacıyla yıldız gibi açılan mermi tek atışta hedefi etkisiz hale getirmek amacıyla kullanılıyor. Başka bir deyişle, bu mermi kullanıldığında hedefi etkisiz hale getirmek için birden fazla kez atış yapmaya gerek kalmıyor. 9 milimetre çapındaki tüm tabanca ve makinalı tüfeklerde kullanılabiliyor.

Çukur Uçlu (hollow point) Hangi Ülkelerde Kullanılıyor?

ABD: Polislerin zırhı delen kurşunları kullanma hakkı bulunuyor. Kurşunun farkı çeşitleri emniyet teşkilatının cephanesinde mevcut. 1990’lı yıllarda New York şehrinde yüksek suç oranıyla mücadele eden şehir polisinin bu tarz kurşunları yoğun biçimde kullanması tepki çekmişti.
İngiltere: Polislerin cephaneliklerinde zırh delen kurşunlar bulunuyor. Normal kurşunlara oranla çok daha etkili olan bu tarz kurşunlar eylemin ‘kritikliği’ değerlendirilerek kullanılıyor.
Fransa: 2010 yılında zırh delen kurşunların ‘fazla zarar’ verdiği gerekçesiyle Fransız emniyet teşkilatının cephaneliği yenilendi.
Almanya: 2. Dünya Savaşı sırasında zırh delen kurşunun icat edildiği topraklar olan Almanya’da günümüzde polisin bu kurşunları kullanma yetkisi bulunmuyor.

Etiketler: :
www enbasit com, bit ly, polislere yeni mermi, “hollow point” (çukur uçlu) fiyatı, çukur uçlu mermi wiki, çukur uçlu mermi, çukur uçlu mermi fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver