Çuha Çiçeği Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Çuha Çiçeği Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çuha Çiçeği Nedir, Çuha Çiçeği Ne Anlama Gelir, Çuha Çiçeği Ne Demektir, Çuha Çiçeği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çuha Çiçeği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çuha Çiçeği Anlamı

Çuha çiçeğigiller (Primulaceae) familyasının Primula cinsini oluşturan 500 otsu bitki türünün ortak adı. Daha çok kuzey yarım kürenin serin ve dağlık bölgelerinde bulunan ve yavaş büyüyen bu bitkilerin büyük bölümü çok yıllık, bazıları iki yıllıktır.

Çuhaçiçeği türleri, güzel çiçekleri nedeniyle süs bitkisi olarak yetiştirilir. Kırmızı, pembe, mor, mavi, beyaz ya da sarı renkli ve saplı çiçekleri ya tek tek bulunur ya da şemsiyemsi kümeler oluşturur. Anadolu’da tutyaçiçeği adı verilen bazı türlerinin balgam söktürücü ve göğüs yumuşatıcı etkisi vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Çuha Çiçeği Nedir Çuha Çiçeği ödev ara Çuha Çiçeği kelime anlamı Çuha Çiçeği sözlükte ara Çuha Çiçeği ansiklopedi bilgi bankası ara Çuha Çiçeği ne demek Çuha Çiçeği neye denir

Çuha Çiçeği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver