Crohn Hastalığı Neden Olur, Crohn Hastalığı Sebepleri, Crohn Hastalığı Ve Nedenleri

crohn hastalığı ve sebepleri, crohn hastalığının nedenleri nelerdir, crohn hastalığının sebepleri, crohn neden olur

Crohn hastalığının nedenleri

İltihaplı kronik bir bağırsak problemi olan crohn hastalığı, sindirim sistemini etkileyen sağlık sorunlarından birisi olarak, sindirimin bir ya da birkaç yerinde husule gelen 10 ile 65 yaş aralığında ki kişileri etkilemektedir. Bu rahatsızlık günümüzde çok sık rastlanmayan bir problem olsa da, kuzey ülkelerine doğru gidildikçe hastalığın etkisi altında olan kişilerin sayısı fazlalaşmaktadır. Her yaş grubunu etkileyebilecek crohn hastalığının nedenleri ise tam olarak açıklanamamıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Crohn nedenleri

Şu zamana kadar crohn hastalığının kesin nedeni bilinmese de, genetik ve çevresel faktörlerin hastalığının ortaya çıkmasında rol oynadığı düşünülmektedir. Özbağışıklık hastalığı diye de tanımlanan crohn hastalığının, bu şekilde tanımlanmasının nedeni ise, hastalara verile bağışıklık baskılayıcı ilaçlarının olumlu gelişim göstermesidir.

Aynı zamanda bu hastalığa sigara içenlerin yakalanma olasılığı içmeyen kişilere göre daha fazla olmakla beraber, bunun yanı sıra mikrobakteri türleri de crohn hastalığının sebepleri arasındadır. Hastalığın tedavisinde alınacak cevap ise bünyeden bünyeye farklılık gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver