Crohn Belirtileri, Crohn Belirtileri Nelerdir, Crohn Hastalığı Belirtileri

crohn hastalığı belirtisi, crohn hastalığı nasıl anlaşılır, crohn hastalığı ve belirtileri, crohn hastalığının belirtileri nelerdir

Crohn hastalığının belirtileri

Genetik ve çevresel etmenlerin sonucunda husule geldiği düşünülen crohn hastalığı belirtileri hastalığın ilerleyişine ve safhasına göre değişiklik göstersede, ilk belirtiler herkeste aynı olarak görülür. Crohn hastalığının belirtileri arasında bulunan bir takım şikayetlerin görülme sırası ise hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Bu sebeple de crohn hastalığının teşhisini koymak hekimleri biraz zorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Crohn belirtileri

Crohn hastalığının ilk belirtileri genellikle yorgunluk hissi, karın bölgesinin sağ alt kısmında hissedilen ağrı ve kanlı ishaldir. Bu belirtiler sıra gözetmeksizin her hastada görülür. Bu belirtilerin yanı sıra nedensiz ateşlenmeler, istifra etme, iştahın azalması, kilo kayıpları da crohn hastalarının yaşadığı şikayetler arasındadır. Ancak bu belirtilerin hepsinin ortaya çıkma ihtimali bulunmaz. Crohn hastalığı bazı hastalarda sebepsiz ateşlenmeye veya kusmaya sebep olurken, bazılarında böyle bir şikayete sebep olmaz.

Crohn hastalığı hastalarda mütenevvi sorunlarında görülme ihtimalini yükseltmektedir. Genellikle birçok hasta deri ve göz iltihabı, eklem ağrıları, apse, fistül, bağırsak tıkanıklığı ve kanaması, kemik erimesi, safra kesesi taşları gibi sağlık sorunlarına da yakalanır. Bu sorunlar crohn hastalığının tetiklediği sorunlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver