crc hata crc hatası Crc Hatası çözümü crc hatası düzeltme

Etiketler: bozuk arşiv hatası, crc, crc nedir

CRC Hatası ve Çözüm Yöntemi Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

CRC Hatası ve Çözüm Yöntemi

Özellikle Winrar Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri sorunların başında CRC Hatası geliyor bozuk dosya veya hatalı şifrelerden meydana gelen bu durum düzeltilebilir. Saatlerce indirmek için uğraştığınız dosyalarınız crc hatası yüzünden boşa gitmesin işte nedenleri ve yöntemleri.

CRC (Cyclic Redundancy Check) verilerinizin doğruluğunu kontrol eden sisteme crc denir. Crc sayesinde veriler bir bütün halinde indirilir yani parçalanmış dosyalara virüs veya casus yazılım yerleşmemesi için bir nevi takip sistemidir.

Şimdi bu sistemin neden bozulduğuna ve nasıl onarabiliriz ondan bahis edelim, Bilgisayarınızda virus varsa dosya inmede sorunlar yaşatabilir ve bu hata ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Harddisk yada ramde ki bir sorun yüzünden de veri alış – verişinde sorunlar oluşabilir buda hataya neden olacaktır. Eğer her indirdiğiniz dosyada bu tip sorunlar oluşuyorsa bağlantınızı kontrol etmenizi öneririz.
Bu hatayla karşılaştığımız taktirde winrar programında resimde de görüldüğü gibi “Arşivi Onar” sekmesini tıklayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. (“ALT+R” kısa yol tuşlarını kullanabilirsiniz)

null

Bir diğer yöntem ise bozuk dosyaları koru seçeneğini aktif yaparak arşivi açmak buraya ulaşmak için Arşivi aç sekmesine tıkladıktan sonra açılan menüden bozuk dosyaları koru kutucuğunu tıklamak ve sonra arşivi açmak
null

Son Aramalar: bozuk arşiv hatası, crc, crc hata, crc hatası, Crc Hatası çözümü, crc hatası düzeltme, crc nedir, crs sorunları, Cyclic Redundancy Check, error, Partlarda Çıkan Crc Hatası ve Çözümü, RAR dosyasında CRC Hatası, sürekli crc hatası, winrar hata mesajı, Winrar İle Dosya Onarma CRC hatası giderilmesi, Winrar şifre crc hatası

crc hatası, crc hatası düzeltme, crc hatasi nasil duzeltilir, CRC hatası Dosya bozuk, winrar crc hatası nasıl düzeltilir, winrar crc hatası çözümü, crc hatası dosya bozuk çözümü, winrar crc hatası düzeltme, winrar crc hatası, crc hatası düzeltme programı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver