Çörek Otunun Faydaları Yararları-Çörekotu Neye Nelere İyi Gelir Hakkında Bilgi

Aşağıda Çörek Otunun Faydaları Yararları-Çörekotu Neye Nelere İyi Gelir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Çörek Otunun Faydaları Yararları-Çörekotu Neye Nelere İyi Gelir

Çörek otu Peygamber efendimiz tarafından da tüketilmesi tavsiye edilen önemli bir bitki tohumudur. Çörek otunun ölüm haricinde şifa etkisi yapmadığı hiç bir hastalık yok gibidir. Yani diğer bir anlatımla çörek otu, yeryüzündeki tüm rahatsızlıklara bitkisel çözüm olarak öyle ya da böyle etki etmektedir.

Şimdi çörekotunun faydaları ve yararları hakkında daha fazla bilgi sahibi olalım

Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü etkiye sahiptir. İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir. Kan şekerini düşürür. Damar hastalıklarını önler. Hazmı kolaylaştırır. Vücuttaki zehirleri süzerek atar. İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir.

Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.

Alerjiyi önler.

Savunma sistemini dengeler. Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır. Çörek otundaki nigellon ve alfa-pinen gibi eterli yağlar, solunum borusunu genişletip kramp gidericidir. Çörek otu, müzmin hastalıklarda şaşırtıcı iyileşmeler sağlar. Çocuklarda özellikle sinir ve deri hastalıklarına, astım ile alerjiye iyi gelir.

Çörek otu ürünleri (yağ ve ezilmiş bal karışımlı) hamilelik devresindeki şikâyetleri azaltır. Yan tesiri olmayıp, bu devredeki hanımlara ve bebeklerini ana sütüyle besleyenler için süt kalitesinin bebeğe daha yarayışlı olmasını sağlar. Hazım zorluğu ve mide şişkinliklerinde çörek otu eskiden beri bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver