Coreinfo komut satırı yardımcı programı Ücretsiz İndir Coreinfo Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Coreinfo komut satırı yardımcı programı Coreinfo Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda Coreinfo isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Coreinfo, komut satırı yardımcı programıdır. Coreinfo, mantıksal işlemci ile fiziksel işlemci arasında olduğu gibi, NUMA düğümleri ve önbelleğin her mantıksal işlemciye atadığı yerde bulunan soket arasındaki haritalamayı gösterir.

Coreinfo, bu bilgiyi elde etmek için Windows’un “Get Logical Processor Information” fonksiyonunu kullanır ve bir yıldız işareti (*) vb.bir işaretle mantıksal işlemciye bir harita sunarak, bunu ekrana işler.

Coreinfo, işlemcinin içini ve gizlenmiş alanları anlamak için çok kullanışlı bir programdır.Coreinfo’nun kullanımı:

Her kaynak için, belirtilen kaynaklara yazılan uygun işlemcilere yıldız işareti ile sunan OS-görüntüleme işlemcilerinin haritasını gösterir. Örneğin 4 çekirdekli bir sistemde ön bellekte çizgi, 3. ve 4. çekirdekle paylaşılan bir harita ile çıkar.Kullanım: coreinfo [-c][-f][-g][-l][-n][-s][-m][-v]

-c Çekirdekler hakkında bilgi dökümü-f Çekirdeklerin özellikleri hakkında bilgi dökümü-g Gruplar hakkında bilgi dökümü-l Ön bellekler hakkında bilgi dökümü-n NUMA düğümleri hakkında bilgi dökümü-s Soketler hakkında bilgi dökümü-m NUMA erişimi hakkında bilgi dökümü-v İkinci düzey adres tercümesi için destek içeren sanallaştırma ile ilişkili özellikler hakkında bilgi dökümü (Intel sistemlerde yönetici haklarını gerektirir.)Varsayılan ayarlarda -v hariç tüm seçenekler seçili durumdadır.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver