Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler atasözünün anlamı hikayesi kompozisyon makale yazı açıklaması

Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler ne anlama gelir, Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler ne demektir anlamı , Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler atasözünün açıklaması , Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler Atasözünün Hikayesi , Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler Anlamı ve Açıklaması:

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı insanlar vardır ki övülmekten çok hoşlanırlar. Kimi çıkarcılar da böyle insanları iyi tanırlar. Onları “ne kadar cömertsin” diyerek pohpohlayıp överler; bu okşayıcı sözlere kanan kimse de malını, parasını bol bol harcar; ona buna yedirir, sonunda tüketir. Benzer bir şekilde, ne amaç güttüğü bilinmez kimseler de kişiyi “ne kadar güçlüsün, sana karşı gelemez” diye pohpohlayıp överler. Bu tip övgülerden hoşlanan kimse de, böyle biri olduğunu kanıtlamak için harekete geçer; olmayacak bir dövüşe atılır, bu sırada birisi çıkıp canından eder onu.

_______________________________________________

Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

 

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

Cevap Ver