Çoklu Masaüstü Programı [Windows 7, XP, Vista]

Her ne kadar masaüstünüzü çok verimli kullanabilseniz veya ikinci bir monitör ekleyerek çalışma alanınızı genişletebilseniz de, çok kullanışlı başka bir alternatifiniz daha var.

Sponsorlu Bağlantılar

Sanal masaüstlerini kullanın!

Dexpot   programını indirin. Ücretsiz bu program sizlere şifre korumalı çoklu masa üstü kullanma imkanı verir. Bunun anlamı kendinize ait birden fazla masaüstü kullanabilir ve bunlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Set up Dexpot. Download and install Dexpot. Launch it, and you’ll immediately get 4 desktops. To switch between them, press ALT and the desktop number. For example, ALT-2 switches to the second desktop, ALT-3 to the third, and so on.

Dexpot programını indirin kurun ve çalıştırın. Açılınca 4 tane kullanmaya hazır masaüstü göreceksiniz. Bu masaüstleri arasında geçiş yapmak için ALT tuşuna basılıyken masaüstü numaralarına basın. Mesela ALT-2 ye basınca iki numaralı masaüstüne geçer.

Eğer daha fazla sayıda masaüstü açmak istiyorsanız, Dexpot programının görev çubuğundaki ikonuna sağ tıklayıp “settings” e tıklayın. En üstteki kısımdan istediğiniz sayıda masaüstü ekleyebilirsiniz.

Eğer bir masaüstündeki dosya, klasör ve programı başka bir masaüstüne taşımak istiyorsanız, programın görev çubuğundaki ikona yine sağ tıklayın ve açılan menüden “Desktop Windows” a tıklayın. Sonra da  bir masaüstündeki dosyayı sürükleyerek diğer masaüstünün üzerine bırakın.

http://www.enbasit.com/indir.png

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver