Çok fazla sekme açılınca internet tarayıcı ve bilgisayar yavaşlıyorsa hızlandır [chrome ve firefox]

Sekmeli internet gezintisi bir çok farklı internet sitesinde aynı anda gezinti yapmak için çok faydalı bir özelliktir. Fakat çok fazla sayıda sekme açmak sıklıkla internet tarayıcınızı veya bilgisayarınızı yavaşlatır. Aşağıdaki adımları takip ederek bir sürü sekme açmanız halinde tarayıcı veya bilgisayarın yavaşlamasını önleyebilirsiniz.

İlk olarak TooManyTabs eklentisinin Chrome ve Firefox   için olan eklentilerini indirip, yüklemeniz ve ayarlamanız gerekir. Firefox için eklentiyi yükledikten sonra tarayıcıyı yeniden başlatmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome İçin

Adım 1: Adres çubuğunun sağındaki Toomanytabs ikonuna tıklayın (yukardaki resimde görülmektedir).

Adım 2: Açılacak sayfa sizlere o anda açmış olduğunuz tüm sekmelerin listesini gösterir. Buradaki sekmelerin üst sağ köşesinde bulunan ok şeklindeki ikona tıklayarak o sekmeyi askıya alabilir ve fonksiyonlarını durdurabilirsiniz (yukardaki resimde bu ok işareti görülüyor).

Adım 3: Bir sekmenin fonksiyonlarını tekrar işler hale getirmek için “suspended tabs” isimli listeden bu sekmeyi bulun ve sekmenin başlıktaki ismine tıklayın (yukardaki resimde görülmektedir).

Firefox İçin

Adım 1: Right-click on any tab to access the options menu. Herhangi açık bir sekmenin üzerine sağ tıklayın ve böylece seçenekler menüsü açılacaktır (yukardaki resime bakınız).

Adım 2: “Send Tab to TooManyTabs” seçeneğini seçin ve hemen sağında yeni bir menü içinde Row 1, Row 2 gibi 6 tane seçenek açılacaktır. Bunlardan boş ve uygun olan bir tanesini seçerek o anki açık olan sekmeyi buraya atayabilir ve böylese askıya alarak fonksiyonlarını durdurabilirsiniz (yukardaki resime bakınız).

Adım 3: Herhangi askıya almış olduğunuz herhangi bir sekmeyi tekrar açmak için de TooManyTabs araç çubuğundaki sekme ismine tıklayın.

Artık istediğiniz kadar sekme açıp internette gezinirken bilgisayarınız yavaşlamayacak ve internet tarayıcınız çökmeyecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver