Çocuklardan İstenen Kaynaştırma Raporu, Engelli Çocuktan İstenen Kaynaştırma Raporu, Engelli Çocuktan Neden Kaynaştırma Raporu İstenir

kaynaştırma raporu, kaynaştırma raporu ne demek, kaynaştırma raporu ne oluyor, kaynaştırma raporu neden istenir

Kaynaştırma raporu nedir?

Okul hayatına henüz yeni başlayan çocukların bazıları için öğretmenleri tarafından istenen kaynaştırma raporu, Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından çocuğun sorunlu durumuna uygun olarak verilen ve normal şartlarda eğitim alabilmeye uygun olduğunu gösteren bir çeşit belgedir. Yani bu rapor özel eğitime muhtaç olan bir çocuğun evilmek, takdir edilmek, beğenilmek, değer görmek ve kimseye bağımlı olmadan en doğal hakkı olan eğitimin bir takım tedbirlerin alınması gerektiğini gösteren bir rapordur.

Sponsorlu Bağlantılar

Engelli çocukların toplumun bir üyesi haline getirilmesi, kendi kendine yeme-içme, yıkanma, tuvalet ve bu gibi temel alışkanlıkları ve sosyal hayat içerisinde yaşamayı öğrenmeleri için akranları ile birlikte aynı sınıfta aynı dersleri görmeleri sağlanıyor. Kaynaştırma raporu ise çocuğun durumunun kesin olarak öğretmenler tarafından öğrenilmesi, hem öğretmenin hem de normal durumlu arkadaşlarının çocuğa en doğru şekilde yaklaşımı amacıyla istenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver