Çocuklarda Zekâ Geriliği, Çocuklarda Zeka Geriliği Tedavisi, Zekâ Geriliği

zeka geriliği nasıl tedavi edilir, zeka geriliği olan çocuğa nasıl davranmalı, zeka geriliği tedavisi, zeka geriliği ve tedavi yolları

Zeka geriliğinin tedavisi

Genetik faktörlerden, gebelik döneminde yaşanan bir takım sorunlardan, doğum esnasında husule gelen problemlerden ya da doğum sonrası beyinle alakalı sebeplerden dolayı çocuklarda görülen zeka geriliğinin tedavisi ne yazık ki mümkün değildir. Mümkün olan zeka geriliği olan çocuğun zeka kabiliyetini en yüksek verimde tutmak, aktivitelerine, topluma uyum sağlamasına ve eğitimini mümkün mertebe sürdürmesine yardımcı olmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Zeka geriliğinin tedavisi olmadığı için hasta olan çocuğun eğitimine önem verilerek hem çocuğun hem de ailenin yaşamı bir hayli kolaylaşır. Günlük yaşantımızda temel ihtiyaçlarımız olan beslenme, tuvalet ve tehlikelerden korunma gibi bilgiler ve alışkanlıklar en doğru şekilde çocuğa öğretilmelidir.

Öğretilen her bir davranış çocuk tarafından doğru yapıldığı zaman ödüllendirme ile çocuğu bu tür davranışları daha doğru yapmaya teşvik etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Eğitim esnasında yanlışlar engellenmeli, doğru olanlar tekrar tekrar sabırla gösterilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver