Çocuklarda İdeal Uyku Süresi, Düzenli Uyku Nasıl Olmalıdır, En Fazla Kaç Saat Uyumalı

ideal uyku, ideal uyku düzeni nasıl olmalıdır, ideal uyku nasıl olmalı, ideal uyku saatleri

İdeal uyku düzeni nasıl olmalı?

Yaşamımızın vazgeçilmez ihtiyaçlarından olan uyku, düzenli ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilmediği zaman mütenevvi sağlık problemlerinin görülmesinde önemli rol oynar. Oysa ki, sağlıklı ve zinde bir hayat sürmenin en temel kuralları içinde yer alan sağlıklı uyku düzenli bir şekilde gerçekleştiği zaman birçok problemde kendiliğinden geçmiş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

İdeal uyku düzeni nasıl olmalıdır?

Uykunun düzenli olması metabolizmanın da düzenli çalışmasına etki eder. Her insan yaş ve vücut yapısına göre uyku süresini belirlemelidir. İdeal bir uyku düzeni, gecenin belirli saatlerinde yatıp günün belirli saatlerinde uyanmakla olabileceği gibi, çocukların 8-9 saat uyuması, yetişkinlerinde 7-8 saat uyuması ile olur. Gereğinden az veya fazla uyumak sağlığımızı olumsuz etkiler.

Genellikle öğle saatlerinde birçoğumuza yemek sonrası uyku çöker. Bu saatlerde en fazla 1 saat uyuyabilirsiniz. Ancak fazla uyuduğunuz taktirde gece uyuyamama sorunu yaşarsınız ve bu da uyku düzeninizi bozar. Bu nedenle mümkün olduğu kadar öğlen saatlerinde uyumamaya çalışmalı yada 1 saat uyumalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver