Çocuklarda Glokom Belirtisi, Çocuklarda Görülen Glokom Belirtileri, Çocuklarda Görülen Glokom Belirtileri Nelerdir

çocuklarda göz glokomu, çocuklarda göz tansiyonu, çocuklarda göz tansiyonu belirtileri, glokomun çocuklarda belirtileri nelerdir

Çocuklarda glokom belirtileri nelerdir?

Çocukların göz tabakaları yetişkinlerdekiyle aynı olmadığı ve yetişkinlere oranla daha esnek daha yumuşak bir göz ön tabakasına sahip olduklarından dolayı, çocuklarda husule gelen glokkomun (göz tansiyonu) belirtileri de yetişkinlere göre farklılık göstermektedir. Çocuklarda husule gelen glokom göz içi basıncının yükselmesinden ötürü tabir-i caizse balon gibi genişleyip büyüme gösterecektir. İşte bu sebepten çocuklarda ortaya çıkan glokoma öküz gözü ( konjenital glokoma buftalmus) da denmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda ortaya çıkan göz tansiyonunun en önemli belirtisi gözde aşırı şişkinliktir. Çocukların göz içi basıncı düşüp normal seviyelere gelse bile, rahatsızlık gerilme göstermeyecek, ancak ilerlemesi duracaktır. Glokomun çocuklarda ki belirtileri arasında ışık hassasiyeti, bulanık görme, gözün şiddetli bir şekilde sulanması, görmede yetersizlik ya da cisimleri titriyormuş gibi görme ve şaşılıktır.

Çocuklarda glokom belirtisi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver